cabecera-mugardos-tempada-2016

HISTORIACONTACTOPLANTILLADIRECTIVAPATROCINADORESTRAIÑEIRA

A historia do remo en Mugardos a nivel deportivo comeza a finais dos anos 40 coa participación das traíñas mugardesas na Copa do Xeneralísimo, acadándose no ano 1948 o triunfo na competición por parte da traíña “María Pita”. As traíñas mugardesas continuaron na competición durante os anos 50 baixo distintas denominacións.

No ano 1962 fúndase o Club do Mar de Mugardos con Don Luís Dieste,experimentado remeiro, patrón e entreador, como presidente.

Durante os anos 60 colléitanse os maiores logros da historia do Club acadando o campionato de España de Bateis nos anos 1963 e 1966 e o subcampionato en 1965 así como múltiples Campionatos Galegos.

A finais dos 60 constrúese o local social da entidade e comezase a practicar o remo de banco móbil así como dáse cabida a novos deportes como o balonmán, a chave, o boxeo, os xogos de mesa ou a pesca deportiva. Converténdose desta forma o Club do Mar no principal eixo deportivo do pobo.

Despois de numerosos éxitos deportivos durante as décadas dos 70 e 80; pero sen ter unha traíña na auga o Club do Mar de Mugardos volve o principio dos 90 a competición das traíñas para pouco despois integrarse no proxecto “Cidade de Ferrol” que aglutina os clubs de remo da Ría de Ferrol nunha única traíña. Rematado este proxecto o Club non volvería a competición das traíñas hasta o ano 2011.

No ano 2011 se incorpora a Seccion de Ciclismo BTT.

DIRECCIÓN: Rúa Cantón de Cora, 16. 15620, Mugardos (A Coruña)

981470170 / clubdomarmugardos@hotmail.com / http://www.clubdomarmugardos.com/
Club do Mar Mugardos

Jorge Hermida Ballesteros
Entr/Rem
Non Propio
11/01/1981
Iván López Férnandez
Remero
Propio
15/06/1984
Diego López Regueiro
Remero
Propio
02/11/1986
Fernando Domínguez Pérez
Remero
Propio Canteirán
29/05/1985
Fernando Martínez Rguez.
Remero
Propio Canteirán
27/07/1974
Jose Cortizas Váquez
Remero
Propio Canteirán
19/02/1983
Juan Prados Rivera
Remero
Propio Canteirán
30/10/1968
Guillermo Pereira Coto
Remero
Propio Canteirán
13/11/1968
Celestino Rega Prieto
Remero
Propio Canteirán
14/05/1974
Eloy León Romero
Remero
Propio
19/01/1988
Iván Romero Saavedra
Remero
Propio Canteirán
24/05/1996
Eugenio Pena Millán
Remero
Propio Canteirán
17/12/1983
Alberto Silva Sobral
Remero
Non Propio
08/01/1993
Alfonso Varela Rey
Remero
Propio Canteirán
23/05/1980
Asier García Gabiola
Remero
Non Propio
01/11/1989
Santiago García Franco
Remero
Non Propio
05/04/1996
Santiago Fdez Yuste
Remero
Non Propio
02/08/1989
Christian Calvo Fornos
Remero
Non Propio
12/02/1998
Adrián León Romero
Remero
Non Propio
03/02/1993
Diego Fernández Sanjurjo
Remero
Non Propio
23/03/1993
Guillermo José Pereira Coto
Presidente
Ramón Romero Mandia
Vicepresidente
Francisco Javier Leiro Roel
Secretario
DELEGADO/TESORERO
Eliseo Reborido Mato
Vocal
José Antonio Cortizas Vázquez
Vocal
Gloria Vilar Peña
Vocal
Irene Toimil Fernández
Vocal
Javier Nicolas Sánchez Romero
Vocal
maqueta-mugardos