HISTORIACONTACTOPLANTILLADIRECTIVAPATROCINADORESTRAIÑEIRA

O Club de Remo Cedeira é unha entidade sen ánimo de lucro constituida no ano 1960, coa finalidade de promocionar o deporte en xeral e o remo en particular. Hai que dicir que o remo, como actividade deportiva, está arraigado nesta vila mariñeira dende moitos anos atrás da existencia deste clube.

Nos comezos da entidade, a vila contaba con dous clubes, o Club de Remo Cofradia de Pescadores e o Club de Remo Cedeira. Isto durou un curto período de tempo, desaparecendo o Cofradía de Pescadores e quedando o Club de Remo Cedeira como representante do pobo nesta fermosa disciplina deportiva.

Dende os seus comezos, no Club praticáronse sempre as dúas modalidades deportivas existentes, o banco fixo e o remo olímpico, sendo esta última modalidade na que máis destacou o Club ao longo da súa historia, contando dentro das súas filas con varios remeiros internacionais, récords de España de Remoergómetro e gran cantidade de medallas en Campeonatos Nacionais. Tampouco podemos esquecer o papel do club no banco fixo, contando tamén con medallas a nivel nacional tanto en batel como en traineriña.

Na actualidade, a disciplina do remo olímpico está destinada as categorías de base do Club, namentres o banco fixo é practicado polas categorías absolutas.

Durante a tempada 2017, participaremos por primeira vez nunha liga de traiñeiras engrosando o currículo desta modesta entidade deportiva con máis de medio século de historia.

DIRECCIÓN: Rúa Area Longa, s/n, 15350, Cedeira (A Coruña).

652 894 808 / clubremocedeira@yahoo.es Club De Remo Cedeira

José M. Hermida Leonardo
Entr/Rem
Propio Canteirán
14/08/1981
José M. Fdez Rodríguez
Patrón/Remero
Propio Canteirán
04/10/1981
Jose Garrote Gundín
Patrón
Propio Canteirán
25/09/1992
Iñaki Puñal López
Patrón
Propio Canteirán
16/06/1999
Antonio González García
Remero
Propio Canteirán
20/12/2000
Bruno Pérez González
Remero
Propio Canteirán
30/04/2000
Rodrigo Sanesteban Iglesias
Remero
Propio Canteirán
20/05/1975
Agustín A. González Carro
Remero
Propio Canteirán
18/08/1973
Javier Salgado Beceiro
Remero
Propio Canteirán
15/09/1998
Fernando Hermida Leonardo
Remero
Propio Canteirán
11/10/1984
José Luis Pérez Rodríguez
Remero
Propio Canteirán
02/01/1978
Manuel Painceira Veiga
Remero
Propio Canteirán
07/11/1996
Julio D. Martínez Loureiro
Remero
Propio Canteirán
21/05/1982
Ricardo Bouzamayor Romero
Remero
Propio Canteirán
22/06/1982
David Rodríguez López
Remero
Propio Canteirán
06/02/1973
Ángel Pérez Pérez
Remero
Propio Canteirán
27/03/1987
Eduardo González López
Remero
Propio Canteirán
26/06/1978
Francisco Tojeiro Paz
Remero
Propio Canteirán
16/01/2000
Luis Pérez García
Remero
Propio Canteirán
03/01/2000
Joao P. Da Silva Jaques
Remero
Propio Canteirán
01/04/1999
José V. Pérez Martínez
Remero
Propio Canteirán
09/02/1983
Daniel Santalla Busto
Remero
Propio Canteirán
30/01/1989
José Mª Hermida
Presidente
Ángel Cardamas
Vicepresidente
Silvia Fraguela
Secretaria