cabecera-meira-tempada-2016

HISTORIACONTACTOPLANTILLADIRECTIVAPATROCINADORESTRAIÑEIRA

A SD Samertolameu fundóuse en 1979, practicando por aquel entonces como deporte principal o remo, ademáis do fútbol e atletismo. Fundóuse para dar continuidade a todos os remeiros do pobo de Meira que tantos éxitos lograron como Educación y Descanso de Moaña.

O inicio desta nova etapa, a afición acolleu a esta SD con un gran entusiasmo, convirtíndose no referente principal de Galicia. Foi o primeiro club galego en alcanzar un terceiro posto na prestixiosa Bandeira de La Concha. Nas vitrinas do Local Social gardanse as 336 bandeiras conseguidas en bateiss, traiñeiriñas e traíñas, así como infinidade de trofeos de todo tipo, ademais de un subcampionato mundial e seis campeonatos de España de banco móvil.

Pero máis alá dos títulos deportivos, a SD enorgullecese da súa labor formadora. Da súa canteira salíron importantes deportistas e adestradores que contribuiron a elevar este deporte a altas cotas. A SD Samertolameu está consolidada e recoñecida a nivel galego e nacional, participando en numerosos campionatos de España e por dúas veces na liga San Miguel (ACT).

DIRECCIÓN: Porto de Meira s/n, 36955, Moaña (Pontevedra).

986 312500 / samertolameu@gmail.com / http://www.samertolameu.gal
Club S.D. Samertolameu / @MeiraRemo

Daniel Pérez Fandiño
Entrenador
Propio Canteirán
02/10/1972
Jacobo Gayo Rios
Patrón
Propio Canteirán
02/08/1979
David Arosa Álvarez
Patrón
Propio Canteirán
25/11/1985
Juan Barreiro Martínez
Remero
Propio
27/05/1975
Miguel Brañas Fernández
Remero
Propio Canteirán
09/12/1993
Jose Boubeta Rouco
Remero
Propio Canteirán
19/12/1983
Miguel Costa Martínez
Remero
Propio Canteirán
19/05/1974
Pablo Fernández Durán
Remero
Propio Canteirán
21/05/1977
Daniel Fernández Rúa
Remero
Propio Canteirán
25/05/1989
Antonio Freiría Lago
Remero
Non Propio
23/01/1992
Gonzalo Santomé González
Remero
Propio Canteirán
23/02/1970
Víctor Rodríguez Núñez
Remero
Non Propio
14/09/1981
Jose Macey Portela
Remero
Propio Canteirán
01/06/1974
Luis Pazos Rodríguez
Remero
Propio
16/11/1968
Lucas Rodríguez Fernández
Remero
Propio
11/01/1978
Manuel Gómez Fontán
Remero
Propio Canteirán
17/12/1984
Carlos Pérez Mandado
Remero
Non Propio
31/12/1992
Ramón Durán Nogueira
Remero
Propio
02/10/1975
Julio Lorenzo Nogueira
Remero
Propio
20/06/1981
Cristian Casal Iglesias
Remero
Non Propio
26/06/1989
Maxi Glez Van Gent
Remero
Non Propio
28/08/1987
Pablo Miranda Méndez
Remero
Propio
22/12/1983
Lisardo Pérez Villaverde
Presidente
Manuel Parcero Fernández
Vicepresidente
Rosendo Miguel Moreira Piñeiro
Secretario
Juan Alberto Meira Santomé
Tesorero / Delegado
Telesforo Abal Juncal
Delegado
maqueta-samertolameu

Colaboran